Гледајте го во живо натпреварот Вардар-Барселона (ЛИНК)

Натпреварот од Лигата на шампионите меѓу Вардар и Барселона ќе биде во центарот на вниманието на ракометната јавност и денеска ќе донесе големи возбудувања на теренот во СЦ „Јане Сандански“.

Сосема извесно е дека ова ќе биде средба на која ќе има големо надигрување и битка до последни сили за освојување на бодови на овој дуел кој решава директно за тоа кој тим ќе биде на врвот во групата А после 7. коло.

Средбата почнува од 17 часот, а веќе е сосема јасно дека нема да има пренос на ниту една македонска телевизија. Доколку сакате да го следите овој натпревар тоа можете да го направите на линковите кои ги имате во продолжение.

ЛИНК 1

ЛИНК 2