Гледајте го во живо натпреварот Вардар – Ал Веда (ЛИНК)

Ракометарите на Вардар после поразот од Кил во полуфиналето се најдоа во мечот за 3. место и од 13:30 часот ќе играат против домаќинот Ал Веда. Тимот од Саудиска Арабија ќе биде ривал со кој ќе треба да се даде максимумот за да се дојде до 3. позиција која значи и награда од 150.000 долари.

„Црвено-црните“ се подготвени за да го дадат најдоброто на терен и тоа останува да го покажат и денеска против другиот тим од Саудиска Арабија.

Исто како и претходните два меча и овој ќе оди во директен преност на ТВ Телма, но секако тука се и линковите доколку не сте во можност да го следите овој канал.

ЛИНК 1

ЛИНК 2