Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Барселона – Вардар (ЛИНК)

Ракометарите на Барселона и Вардар денеска ќе го одиграат натпреварот од осмото коло во Лигата на шампионите. На првата средба во Скопје славеа каталонците со 26-30, а сега нашиот тим има шанса да се реваншира среде „Блауграна“.

Средбата меѓу Барселона и Вардар се игра со почеток во 19:00 часот во „Палау Блауграна“, a ќе судат летонските арбитри Зигмарс Сондорс и Ренарс Личис, додека делегат е Норвежанецот Свеин Олав Оие.

ЛИНК 1

ЛИНК 2