Гледајте ги ВО ЖИВО сите натпревари на младинскиот Мундијал (ЛИНК)

Во текот на денешниот ден ќе се одиграат сите осминафинални натпревари на машкото младинско Светско првенство, а тука се и стандардните дуели од Президент Купот.

Најинтересен би требало да биде двобојот меѓу домаќинот Шпанија и Франција, а внимание привлекуваaт и средбите меѓу Португалија и Германија, како и Хрватска против Исланд.

Сите наптревари на Мундијалот може да ги гледате на следниот ЛИНК.

14:15
Египет – Србија (СП младинци)
Данска – Унгарија (СП младинци)

16:30
Норвешка – Бразил (СП младинци)
Словенија – Јужна Кореа (СП младинци)

18:45
Хрватска – Исланд (СП младинци)
Португалија – Германија (СП младинци)

21:00
Франција – Шпанија (СП младинци)
Тунис – Шведска (СП младинци)