Гледајте ВО ЖИВО: Пролет – Металург и Радовиш – Струга (ЛИНКОВИ)

По натпреварот во кој Бутел триумфираше кај Вардар Јунио, денеска останува да се одиграат уште три средби од третото коло во Суперлигата.

Во Битола веќе се игра средбата меѓу Пелистер и Охрид, а од 19:00 часот започнува дербито меѓу Пролет и Металург, додека во истото време во Радовиш треба да започне и средбата меѓу истоимениот тим и Струга.

Средбите од салите „Македонско сонце“ и „25 Мај“ можете да ги гледате кај следните линкови…