Германците го покажаа големиот кристален пехар за СП за сениорки (ВИДЕО)

Домаќинот на 23. Светско првенство во ракомет во женска сениорска конкуренција, Германија го претстави пехарот кој на 17 декември ќе заврши во рацете на најдобриот тим на Мундијалот.

Се работи за интересен кристален пехар, а како изгледа можете да видите во видеото.