Галските „петли“ нека се плашат од македонските „лавови“ (ФОТО)

Македонија славеше над домаќинот на Мундијалот во Алжир со 20:24 и се пласираше во четвртфиналето. Ова е најголем успех на македонска репрезентација во младинските категории на големите натпреварувања, па затоа заслужува победничка фотографија…Дај Боже да биде и утре вака по дуелот со еден од топ фаворитите Франција…