Време е за тајм-аут: Како тренерите советуваат на пауза во СЕХА-лигата (ВИДЕО)

После неколку интересни видеа во кои беа видени реакциите на тренерите за време на натпреварите во СЕХА-лигата, но и на голманите, сега дојде ред и на едно место да се видат советите коишто се делат за време на паузата.

Секој тренер на различен начин ги мотивира своите играчи, а има и интересни моменти во делењето на советите.

Time for Time Out!

We continue our journey through the most entertaining moments on the court. It's time for time out! 😃 RK NEXE Našice RK Zagreb Rukometni klub "Vojvodina" RK Dinamo Pančevo RK Vardar РК Металург БГК им. Мешкова Tatran Prešov RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO RK Gorenje Velenje

Публикувахте от SEHA – Gazprom League в Четвъртък, 5 октомври 2017 г.