Во СРЦ Кале доминираат странските љубители на ракометот (Фото)

На првиот натпревар од групата А на Светско кадетско првенство 2014 чиј домаќин е Македонија во СРЦ Кале доминираат жолтите и портокаловите бои на трибините. Навивачите на Шведска по првото полувреме имаа причина за задоволство бидејќи нивната репрезентација води минимално, додека навивачите на Холандија во исчекување на нивната репрезентација, се забавуваат и ги бодрат Шведските јуниорки.

 

20140720-155604-57364631.jpg

20140720-155601-57361992.jpg