Во поход кон првата победа: Линк за следење на дуелот меѓу Вардар и Гумерсбах

Ракометарите на Вардар загубија од Бергишер во првиот пријателски натпревар, а потоа беа поразени од Рајн Некар на полуфиналниот дуел на турнирот во Гумерсбах. Денеска избраниците на Раул Гонзалес ќе се соочат со домаќинот на турнирот во битка за трето место и прва победа оваа сезона. Дуелот може да го следите на овој линк…