Викенд за ракометно уживање: Дури 13 меча за помалку од 31 час

Во временска разлика од 30 часа и 30 минути на терените низ цела Македонија во викендот којшто следува ќе бидат одиграни вкупчно 13 средби. Од нив две се во рамки на Лигата на шампионите, четири во Супер машката лига и седум во Првата машка лига која ќе стартува викендов со натпреварите.

Ова ќе биде можност за уживање на сите љубители на ракометот и шанса да се погледнат возбудливи натпревари. Програмата стартува утре од 12 часот со дуелот меѓу Металург јуниор и Текстилец од 12:30 часот, додека последниот меч почнува во 19 часот в недела, а во него играат Преспа 2010 и Куманово. И дваа дуела се од Првата лига.

Поради тоа што женската сениорска репрезентација на Македонија игра на турнир во Турција викендов нема натпревари кај дамите.

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИТЕ

САБОТА, 23 СЕПТЕМВРИ

МЕТАЛУРГ ЈУНИОР – ТЕКСТИЛЕЦ           12:30 ч (Прва лига, Скопје)

ЕУРОФАРМ РАБОТНИК – ОХРИД 2013     16:00 ч (Супер лига, Битола)

ВАРДАР – НАНТ                                             17:30 ч (Лига на шампиони, Скопје)

ГРК ТИКВЕШ – МЛАДОСТ 09                       17:30 ч (Прва лига, Кавадарци)

ПЕЛИСТЕР – МЕТАЛУРГ                               18:30 ч (Супер лига, Битола)

ВАРДАР НЕГОТИНО – БУТЕЛ СКОПЈЕ     19:00 ч (Прва лига, Неготино)

ПРИЛЕП 2010 – ПРОЛЕТ 62                          19:30 ч (Супер лига, Прилеп)

НЕДЕЛА, 24 СЕПТЕМВРИ

СПАРТАК – ДЕЛЧЕВО ВАРДАР                    12:00 ч (Прва лига, Скопје)

СТРУГА – РИНИА М                                       14:00 ч (Прва лига, Струга)

МЕТАЛУРГ – БЕШИКТАШ                      17:00 ч (Лига на шампиони, Скопје)

ВАРДАР ЈУНИОР – РАДОВИШ                    18:00 ч (Супер лига, Скопје)

ПАРТИЗАН – РУДАР                                      18:00 ч (Прва лига, Гевгелија)

ПРЕСПА 2010 – КУМАНОВО                        19:00 ч (Прва лига, Ресен)