Викенд богат со ракомет: Дури 14 меча, одберете каде ќе одите да гледате

И новиот викенд слично како и претходниот е богат со ракометни натпревари низ Македонија. Поголемиот дел од нив се во Скопје каде покрај тоа што ќе има суперлигашки и прволигашки ракомет ќе се одиграат и два меча од Лигата на шампионите и еден од квалификациите за Европското првенство во 2018 година.

Во сабота е предвидено да се одиграат шест меча, а в недела осум што секако е одлично за љубителите на ракометот па ќе можат да изберат кој од натпреварите ќе го посетат и ќе уживаат во играта.

САБОТА, 30 СЕПТЕМВРИ

15:00ч

МЛАДОСТ 09 – ТЕКСТИЛЕЦ (Прва машка лига)

17:00ч

РУДАР – СПАРТАК (Прва машка лига)

17:30ч

МЕТАЛУРГ – СПОРТИНГ (Лига на шампиони)

18:00ч

РАДОВИШ – ЕУРОФАРМ РАБОТНИК (Супер машка лига)

19:00ч

ГРК БОРЕЦ – ПРИЛЕП 2010 (Супер машка лига)

19:30ч

ПРОЛЕТ 62 – ПЕЛИСТЕР (Супер машка лига)

НЕДЕЛА, 1 ОКТОМВРИ

12:30ч

БУТЕЛ СКОПЈЕ – СТРУГА (Прва машка лига)

14:00ч

МЕТАЛУРГ 2 – ВАРДАР ЈУНИОР (Супер машка лига)

15:00ч

РИНИА М – МЕТАЛУРГ ЈУНИОР (Прва машка лига)

ДЕЛЧЕВО ВАРДАР – ВАРДАР НЕГОТИНО (Прва машка лига)

КУМАНОВО – ПАРТИЗАН (Прва машка лига)

17:00ч

ВАРДАР – ППД ЗАГРЕБ (Лига на шампиони)

18:00ч

ГРК ТИКВЕШ – ПРЕСПА (Прва машка лига)

19:00ч

МАКЕДОНИЈА – СРБИЈА (Квалификации за ЕП).