Викендов три средби од ЛШ, а од нив две се во Скопје

Викендов следуваат нови интересни натпревари низ лигите во Македонија, но и три меча во Лигата на шампионите кај мажите и кај жените. Ова ќе биде нов интересен викенд, а за да можете да се подготвите за она што ќе следува утре и задутре, но и в понеделник можете да ги погледнете сите средби коишто се планирани да бидат одиграни.

Ќе има интересни дуели така што може да се направите план каде ќе одите викендов.

САБОТА, 4 НОЕМВРИ

16:30ч

МЕТАЛУРГ – ВАРДАР ЈУНИОР (Женска лига)

17:00ч

ВАРДАР – ЛАРВИК (Лига на шампиони, жени)

18:00ч

КРИСТИЈАНШТАД – ВАРДАР (Лига на шампиони, мажи)

ПРИЛЕП – Е. РАБОТНИК (Супер машка лига)

18:30ч

ПЕЛИСТЕР – ВАРДАР ЈУНИОР (Супер машка лига)

19:30ч

ПРОЛЕТ – РАДОВИШ (Супер машка лига)

БОРЕЦ – ОХРИД (Супер машка лига)

НЕДЕЛА, 5 НОЕМВРИ

15:30ч

ПЕЛИСТЕР – КУМАНОВО (Женска лига)

17:00ч

МЕТАЛУРГ – ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ (Лига на шампиони, мажи)

ОВЧЕ ПОЛЕ – ДЕСПИНА (Женска лига)

ПОНЕДЕЛНИК, 6 НОЕМВРИ

18:30ч

ГЕВГЕЛИЈА – ВАРДАР (Женска лига)