ВИКЕНДОВ НА ТЕРЕНИТЕ: Во знакот на битолското дерби

Викендов следуваат неколку интересни средби од шесте лиги на домашна сцена. Сепак, главниот меч се игра в недела во салата „Боро Чурлевски“ во Битола.

Тимот на Еурофарм Работник е домаќин на хартија, но јасно е дека тоа е пресметка меѓу двете екипи од Битола и дека тоа ќе биде интересен дуел на кој ќе одлучуваат нијанси. После победата во Скопје против Металург сега тимот на Еурофарм Работник го очекува нов интересен дуел на кој ќе има што да се покаже на теренот.

Инаку, ова ќе биде викенд со голем број на натпревари.

САБОТА, 6 АПРИЛ

12:00ч

МЕТАЛУРГ 2 – ВАРДАР НЕГОТИНО (Прва машка лига, плеј-оф)

14:00ч

ПАРТИЗАН – МРК КУМАНОВО (Прва машка лига, плеј-аут)

РИНИА М – АЕРОДРОМ (Прва машка лига, плеј-аут)

15:00ч

РАБОТНИЧКИ – ЈУНИОР КИСЕЛА ВОДА (Прва машка лига, плеј-оф)

15:30ч

СТРУЖАНКА – ВАРДАР (Женска лига, плеј-оф)

16:00ч

ДЕСПИНА – ОВЧЕ ПОЛЕ СУ (Женска лига, плеј-аут)

БОРЕЦ – РАДОВИШ (Супер машка лига, плеј-аут)

17:00ч

ГЕВГЕЛИЈА – ЦЕМС (Женска лига, плеј-аут)

19:00ч

ОХРИД – СТРУГА (Супер машка лига, плеј-аут)

МАКЕДОНИЈА ЃП – ГРК ТИКВЕШ (Прва машка лига, плеј-оф)

МЛАДОСТ БОГДАНЦИ – АСТРАИОН (Прва машка лига, плеј-аут)

19:30ч

ПРИЛЕП – ВАРДАР ЈУНИОР (Супер машка лига, плеј-аут)

НЕДЕЛА, 7 АПРИЛ

17:00ч

ЕУРОФАРМ РАБОТНИК – ПЕЛИСТЕР (Супер машка лига, плеј-оф)

ВЕСНА АКУМУЛАТОРИ – ТЕКСТИЛЕЦ (Прва машка лига, плеј-аут)

18:00ч

МЛАДОСТ 09 – ПРЕСПА (Прва машка лига, плеј-оф)

18:30ч

ПРОЛЕТ – МЕТАЛУРГ (Супер машка лига, плеј-оф)

20:30ч

КУМАНОВО – ПЕЛИСТЕР (Женска лига, плеј-оф)