Викендов на терените: Вардар, Металург и Еурофарм Работник по европски победи

Со оглед на тоа што дамите се подготвуваат за дуелите од квалификациите за бараж за СП 2019 викендов има намален број на натпревари, а ќе има дури три меѓународни дуели одкои само еден е во Македонија.

Вардар му гостува на тимот на Мешков Брест во 9. коло од Лигата на шампионите. Металург во истото коло е домаќин на данскиот Бјерингбро Силкеборг, додека Еурофарм Работник брани десет гола предност (29:19) на реваншот против Берн во 3. коло од Купот на ЕХФ.

Кои се другите натпревари и саатниците за овој викенд можете да видите во продолжение.

ВИКЕНДОВ НА ТЕРЕНИТЕ

САБОТА, 24.11.2018

12:00ч

АЕРОДРОМ – РАБОТНИЧКИ (Прва машка лига, Група 1)

15:00ч

МЕШКОВ БРЕСТ – ВАРДАР (Лига на шампиони, мажи)

ГРК ТИКВЕШ – МЕТАЛУРГ 2 (Прва машка лига, Група 1)

МЛАДОСТ БОГДАНЦИ – ПАРТИЗАН (Прва машка лига, Група 1)

17:30ч

МЕТАЛУРГ – БЈЕРИНГБРО СИЛКЕБОРГ (Лига на шампиони, мажи)

ВАРДАР ЈУНИОР – СТРУГА (Супер машка лига)

18:30ч

ПРОЛЕТ – ПЕЛИСТЕР (Супер машка лига)

АСТРАИОН – КУМАНОВО (Прва машка лига, Група 2)

19:00ч

ГРК БОРЕЦ – ПРИЛЕП (Супер машка лига)

НЕДЕЛА, 25.11.2018

13:00ч

БЕРН – ЕУРОФАРМ РАБОТНИК (Куп на ЕХФ, мажи)

ЈУНИОР КИСЕЛА ВОДА – ВАРДАР НЕГОТИНО (Прва машка лига, Група 2)

17:00ч

РИНИА М – ТЕКСТИЛЕЦ (Прва машка лига, Група 2)

18:00ч

БУТЕЛ СКОПЈЕ – ОХРИД (Супер машка лига)

МАКЕДОНИЈА ЃП – МЛАДОСТ 09 (Прва машка лига, Група 2)

19:00ч

ПРЕСПА 2015 – ВЕСНА АКУМУЛАТОРИ (Прва машка лига, Група 1)