Викендов на терените: Вардар-Барселона е дуелот кој сите го очекуваат

Во изборот за овој викенд има поголем број на средби, а меѓу нив има и меѓународни дуели на кои ќе се најдат и екипите на Куманово и Пелистер во женска конкуренција. Тие играат во Челинџ купот, а сосема извесно е дека централното внимание ќе биде насочено кон пресметката меѓу Вардар и Барселона во 7. коло од Лигата на шампионите.

Овој натпревар се игра в недела од 17 часот, а каква ќе биде програмата за овој викенд можете да видите во продолжение. Секако тука се дуелите од четирите лиги на домашна сцена и од европските купови.

МАКЕДОНСКИТЕ ЕКИПИ ВИКЕНДОВ НА ТЕРЕНИТЕ

САБОТА, 10.11.2018

13:00ч

БУТЕЛ СКОПЈЕ – РАДОВИШ (Супер машка лига)

АЕРОДРОМ – ПАРТИЗАН (Прва машка лига, Група 1)

15:00ч

СТРУЖАНКА – ДЕСПИНА (Женска лига)

РАБОТНИЧКИ – МЕТАЛУРГ 2 (Прва машка лига, Група 1)

ГРК ТИКВЕШ 2014 – ПРЕСПА (Прва машка лига, Група 1)

16:30ч

МЕТАЛУРГ – ВАРДАР (Женска лига)

17:00ч

ЕУРОФАРМ РАБОТНИК – ОХРИД 2013 (Супер машка лига)

18:00ч

КУМАНОВО – ГЕОНИУС (Челинџ куп, жени)

ВАРДАР НЕГОТИНО – МЛАДОСТ 09 (Прва машка лига, Група 2)

18:30ч

ПРОЛЕТ – СТРУГА (Супер машка лига)

19:00ч

ПЕЛИСТЕР – ПРИЛЕП (Супер машка лига)

МЛАДОСТ БОГДАНЦИ – ВЕСНА АКУМУЛАТОРИ (Прва машка лига, Група 1)

20:00ч

ОВЧЕ ПОЛЕ СУ – ГЕВГЕЛИЈА (Женска лига)

НЕДЕЛА, 11.11.2018

12:00ч

АСТРАИОН – ТЕКСТИЛЕЦ (Прва машка лига, Група 2)

ЈУНИОР КИСЕЛА ВОДА – МРК КУМАНОВО (Прва машка лига, Група 2)

16:00ч

ЛА САЛЕ – ПЕЛИСТЕР (Челинџ куп, жени)

17:00ч

ВАРДАР – БАРСЕЛОНА (Лига на шампиони, мажи)

18:00ч

ГЕОНИУС – КУМАНОВО (Челинџ куп, жени)

19:00ч

МАКЕДОНИЈА ЃОРЧЕ ПЕТРОВ – РИНИА М (Прва машка лига, Група 2)

ПОНЕДЕЛНИК, 12.11.2018

19:00ч

БОРЕЦ – ВАРДАР ЈУНИОР (Супер машка лига)