ВИДЕО: Топ 5 голови од првото коло на Лигата на шампионите

По одиграните натпрвари од премиерното коло во новата сезона на Лигата на шампионите, стандардно ЕХФ прави избор на најдобри голови, одбрани и идеален тим. Во ТОП 5 головите од првото коло, приматот го има Жан Фостан од Монпеље кој погоди свртен со грб кон противнилкиот гол на дуелот со Татран Прешов. Погледнете во продолжение…