Вецлар му посака среќа на Миркуловски

Вечерва од 20:30 минути, македонската ракометна репрезентација ќе го одигра првиот натпревар во рамките на квалификацискиот турнир во Гданск. Прв противник ќе биде фаворитот Полска, а Македонија во наредните два дена ќе ги одмери силите со Тунис и Чиле. Најдобрите две репрезентации ќе се пласираат на Олимписките игри во Рио. Влоговите се големи, а тоа го знаат и челниците на бундеслигашот Вецлар. Тие на социјалните мрежи го поддржаа својот ракометар, Филип Миркуловски и му посакаа успех во Полска.

Heute Abend wird es ernst für unseren Spielmacher Filip Mirkulovski und die mazedonische Nationalmannschaft. Um 20.00…

Posted by HSG Wetzlar on Thursday, April 7, 2016