Веспрем ја носи бронзата во Унгарија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

По вчерашниот пораз од ПСЖ, екипата на Веспрем триумфираше над Барселона во натпреварот за 3то место со резултат 34-30. Во текот на целиот натпревар ракометарите на Веспрем имаа предност и дополнително го имаа најдобриот стрелец на натпреварот – Палмарсон што на крајот резултираше со освојување на бронзениот медал.

Најинтересните моменти од натпреварот за третата позиција погледнете ги низ објективот на 24Ракомет.мк

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”false” desc=”false” img_in_row=”3″ display=”all” sort_by=”random” special_effect=”grayscale” animation_effect=”bounce” album_title=”false” album_id=”173″]