Веспрем не се шегува: Со титула и „We are the champions“ најавија битка за ЛШ (ВИДЕО)

Откако вчера успеаја да ремизираат со Пик Сегед на гостински терен ракометарите на Веспрем потврдија дека се во одлична форма и дека в сабота и в недела во Келн влегуваат со амбиции да дојдат до трофејот од Лигата на шампионите.

Конкуренцијата е голема и силна, но во Веспрем се подготвени за битка, а дека се и одлично мотивирани и расположени покажаа со песна. После мечот на заедничката вечера ја испеаја: „We are the champions“, па тоа е силна порака прво до Келце, а потоа и за следниот противник в недела на 2 јуни.

We Are The Champions

We are the champions!

Публикувахте от Telekom Veszprém Handball Team в Неделя, 26 май 2019 г.