Веспрем е новиот владетел во регионот! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

СЕХА лигата го доби новиот шампион, Веспрем пред своите навивачи ја освои првата титула во регионалното натпреварување. Повеќе од шест илјади најверни навивачи во Веспрем арената, беа сведоци на премиерната титула во СЕХА лигата. Унгарскиот шампион ја прегази екипата на Мешков Брест за да ја потврди својата доминација која ја имаше во текот на целата СЕХА сезона.

[Best_Wordpress_Gallery id=”73″ gal_title=”SEHA Vesprem pobednici obnovena i prosirena”]

ФОТО: ФИЛИП ВИРАНОВСКИ