Васил Тупурковски ги бодреше ракометарите на трибините во Катар (ФОТО)

Познато е дека претседателот на Македонскиот олимписки комитет д-р Васил Тупурковски е верен навивач на Македонската ракометна репрезентација и често патува на големите ракометни собири на кои учествува и Македонија. Овојпат во друштво на македонската одбојкарска ракометна легенда Владимир Богоевски, Циле беше таличен за нашите ракометари кои ја забележаа третата победа во третиот одигран натпревар и се пласираа во осминафиналето на СП во Катар.

tupurkovski i bogoevski
Васил Тупурковски во друштво на Владимир Богоевски