Вардар ја добри првата битка: „Плинарите“ најавија дека „војната“ не е завршена! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Третата победа за Вардар во „Јане Сандански“ најави интересна ракометна есен во Македонија. „Црвено-црните“ повторно ја вратија довербата кај своите навивачи откако имаа лош почеток против Мешков и Металург. Вардарци не блескаа, но се радуваа на уште една победа против директниот конкурент за едно од четирите места на СЕХА Фајнл Фор турнирот. Избраниците на Вујовиќ му подадоа рака на подобриот, но најавија дека вардарци ја добиле само првата битка…

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”false” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”sort_order” special_effect=”none” animation_effect=”fadeIn” album_title=”false” album_id=”69″]