Вардар ја брани круната во Лигата на шампионите, Кокс и Савехоф ја креваат завесата

Натпреварот меѓу Кокс и Савехоф ќе ја отвори новата сезона во Лигата на шампионите во машка конкуренција. Ова е средба од Групата Ц каде што се наоѓа и Еурофарм Работник, кој ќе дебитира в недела на домашен терен.

Се работи за скандинавски дуел со оглед на тоа што се среќаваат екипи од Финска и Шведска и сосема извесно е дека ова ќе биде интересен дуел на кој сигурно гостите би требало да бидат фаворити.

Денеска на програмата е само еден натпревар, а еден ќе биде одигран и утре. Сите други средби е предвидено да се одиграат за време на викенд.

ЛИГА НА ШАМПИОНИ (МАЖИ)

ДВОЈКИ ЗА 1. КОЛО

ГРУПА А

САБОТА, 14 СЕПТЕМВРИ

17:30ч

ПИК СЕГЕД – БАРСЕЛОНА

20:00ч

ППД ЗАГРЕБ – ПСЖ

НЕДЕЛА, 15 СЕПТЕМВРИ

17:00ч

ЦЕЛЈЕ – ФЛЕНЗБУРГ

19:00ч

ЕЛВЕРУМ – АЛБОРГ

ГРУПА Б

САБОТА, 14 СЕПТЕМВРИ

17:15ч

МОНПЕЛЈЕ – ВАРДАР

18:30ч

ПОРТО – МЕШКОВ БРЕСТ

НЕДЕЛА, 15 СЕПТЕМВРИ

17:00ч

ВЕСПРЕМ – МОТОР ЗАПОРОЖЈЕ

19:00ч

КИЛ – КЕЛЦЕ

ГРУПА Ц

СРЕДА, 11 СЕПТЕМВРИ

19:00ч

КОКС – САВЕХОФ

САБОТА, 14 СЕПТЕМВРИ

18:00ч

ТАТРАН ПРЕШОВ – БИДАСОА ИРУН

НЕДЕЛА, 15 СЕПТЕМВРИ

17:00ч

ЕУРОФАРМ РАБОТНИК – СПОРТИНГ

ГРУПА Д

ЧЕТВРТОК, 12 СЕПТЕМВРИ

20:15ч

КАДЕТЕН ШАФХАУЗЕН – ДИНАМО БУКУРЕШТ

САБОТА, 14 СЕПТЕМВРИ

15:00ч

ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ – ВИСЛА ПЛОЦК

НЕДЕЛА, 15 СЕПТЕМВРИ

17:00ч

КРИСТИЈАНШТАД – ГОГ