Вардар против Зомимак се загреваше за ново куп-финале! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

„Црвено-црните“ со резултат кој ја надмина бројка од 20 голови разлика, победија во вториот полуфинален натпревар против екипата на Зомимак. Во сабота во финалето Вардар ќе ја бранат титулата во Купот на Македонија, а за противник ќе го имаат тимот на Металург…[Best_Wordpress_Gallery id=”106″ gal_title=”Vardar-Zomimak(Polufinale Kup na Makedonija)”]

ФОТО: ФИЛИП ВИРАНОВСКИ