Вардар пишува историја: Злато на градите за јунаците на Раул (ФОТОГАЛЕРИЈА)

За првпат во историјата на македонскиот машки ракомет, Вардар успеа да стигне до титулата во Лигата на Шампионите. Избраниците на Раул Гонзалес беа поуспешни во финалето од моќниот состав на ПСЖ и триумфираа со резултат 24-23 со што се искачија на највисокото место на пиедесталот.

Во продолжение погледнете ја фотогалеријата на 24Ракомет од победничкот пиедестал на кој Вардар ја прослави Европската титула

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”false” desc=”false” img_in_row=”3″ display=”all” sort_by=”random” special_effect=”grayscale” animation_effect=”bounce” album_title=”false” album_id=”175″]