Вардар перфектно, „Јане Сандански“ френетично за Рајн Некар трагично (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонскиот шампион покажа уште еднаш дека е на вистинскиот пат кон повторување на успехот од минатата сезона. Овојпат пред испонетите трибини во „Јане Сандански“ падна Рајн Некар Ловен, актуелниот германски шампион и единствената екипа покрај Вардар која во групата А  пред овој дуел немаше пораз. Но Вардарци одиграа одлично, публиката беше на вистинско ниво, а на крај резултатот можеше лесно да биде и повисок од конечните 30-26. Битката е добиена, но војната продолжува во Манхајм на теренот на буднеслигашот.

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”false” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”pic_id” special_effect=”none” animation_effect=”bounce” album_title=”false” album_id=”212″]