Вардар не го спомнаа: И ПИК Сегед честиташе, ама само на Веспрем! (ФОТО)

Унгарскиот вицепрвак ПИК Сегед се чини дека се уште не може да ја преболи елиминацијата во четвртфиналето на Лигата на шампионите од Вардар.

Како поинаку може да се протолкува фактот што на социјалните мрежи, му честитаа само на големиот ривал Веспрем за настапот во финалето, а за Вардар ниту збор.

Погледнете…