Вардар моќно, за Татран трагично (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Татран ја почуствува моќта на Вардар. По шест одиграни кола Вардарци полека го фаќаат својот ритам. Тоа најдобро го покажаа на последниот дуел против Татран Прешов кој го добија со највисоката разлика оваа СЕХА сезона. Следен предизвик за македонскиот првак е елитното натпреварување и гостувањето на Кристијанштад.

Пред возбудувањата во Лигата на шампионите, погледнете ги најинтересните моменти од овој натпревар.

 

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”false” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”sort_order” special_effect=”none” animation_effect=”fadeIn” album_title=”false” album_id=”75″]