Вардар го покажа вистинското лице: Шампионот ја наведна главата во Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонскиот првак денес покажа дека тоа што го прикажа во првите две кола од регионалната лига не беше на негово ниво. „Црвено-црните“ се разбудија кога беше најпотребно и му покажаа на актуелниот регионален шампион дека нема да бидат статисти оваа сезона во СЕХА лигата. Изненадените Унгарци мораа да му подадат рака на подобриот, а лекцијата од Скопје уште долго ќе ја паметат.

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”false” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”sort_order” special_effect=”none” animation_effect=”fadeIn” album_title=”false” album_id=”67″]