Вардар гостува во Полска на 19-ти април

Реванш натпреварот од четвртфиналето на ЕХФ Лигата на шампиони кој вардарци треба да го одиграат на гости против Киелце е закажан за 19.4.2015 (недела) во 15 часот и 30 минути. Како што објавивме предходно првиот натпревар ќе се одигра на 11.4.2015 (сабота) со почетот во 19:00 часот во арената “Јане Сандански” во Скопје.