Вардарци излегоа на терен, подготвени се за големата битка! (ФОТО)

Ракометарите на Вардар се подготвени за големата борба во полуфиналниот двобој со Барселона во Лигата на шампионите.

И покрај големите проблеми од секаква природа со кои се соочува во текот на целата сезона, сепак вардарци стигаа на собирот на најдобрите четири.

Мечот меѓу Вардар и Барселона започнува во 18:00 часот во „Ланксес Арена“.