Вардарци го скршија малерот, Барселона падна во Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Шампионот на Европа, Вардар го надигра актуелниот освојувач на Супер глоуб, Барселона победувајќи со 27:24. Во меч во кој „црвено-црните“ демонстрираа квалитет особено во одбраната, конечно беше забележана победа во Скопје после четирите порази и едното реми. Ова е нова страница во заедничката историја на двата клуба, а победата требаше да биде изразена и со поголема разлика, нешто во кое се согласи и тренерот на гостите, Чави Паксвал.

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”true” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”sort_order” animation_effect=”fadeIn” album_title=”false” album_id=”204″]