Вардаровите навивачи подготвени да ги однесат вардарки во финале! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ракометарките на Вардар ќе имаат голема подршка на полуфиналниот дуел против екипата на Будуќност. На патот кон финалето Вардарки ќе бидат бодрени од огромна армија на навивачи кои полека се стационираа во Ласло Паб Арена во Будипешта. Дел од атмосферата и декорот кој го прават македонските навивачи погледнете го во следната фотогалерија:FLP_0381-2FLP_0364-2FLP_0362-2FLP_0378-2FLP_0368-2FLP_0365-2FLP_0500-2FLP_0153-2

ФОТО: ФИЛИП ВИРАНОВСКИ