Вардарки против Данска ги промовираа новите трибини во „Јане Сандански“ (ФОТО)

Од новата сезона спортскиот центар „Јане Сандански“ ќе биде побогат за околу 400 дополнителни места. На теренот во скопската населба Аеродром, Вардар ќе има поддршка и непосредно зад головите, како дополнителен стимул за македонските ракометари пред клучните натпревари во Лигата на Шампионите.
Токму пријателскиот дуел на ЖРК Вардар со репрезентацијата на Данска е првиот натпревар на кој може да се забележи дополнителната помош за двата македонски ракометни состави, за достигнување на високите амбиции во ракометна Европа.
FRIENDLY whcVardar-Denmark-0859 FRIENDLY whcVardar-Denmark-0854

FRIENDLY whcVardar-Denmark-0846

12047699_10206270734960490_1491615385_n

12026581_10206270735320499_1737081801_n