Бјарте Мујрол неизвесен за натпреварот против Хрватска

Репрезентативецот на Норвешка, Бјарте Мујрол,  на натпреварот против Исланд заработи сериозна повреда на раката, и за утрешниот натпревар против Хрватска ќе биде неизвесен. Неговата репрезентација во првото коло беше поразена од Исланд, додека во натпреварот со Хрватска ќе ги бара првите бодови на Европскиот шампионат.

Фото:Bjørn Kenneth Muggerud