Брумен се најде во изборот на ТОП 5 голови на четвртфиналето(ВИДЕО)

Десното крило на Вардар, словенецот Матијаш Брумен се најде во ТОП 5 изборот на најдобри погодоци на четвртфиналните дуели на ЕХФ Велукс лигата на шампиони во машка конкуренција. Покрај Брумен, во изборот се најдоа и Јеспер Нодесбо (Барселона), Иван Чупиќ (Киелце), Микел Хансен (ПСЖ), а првата позиција е резервирана за Михаел Јурецки (Киелце).

Top 5 Goals| Quarter-final 2nd Leg – VELUX EHF Champions League

Just as you would expect, the Top 5 Goals at this stage of the competition are incredible. Vive Tauron Kielce's in-flight finish to the first half on Sunday takes the honours. Agree with the selection?

Posted by EHF Champions League on Monday, April 20, 2015