Бранителот на титулата на првиот тренинг во Веспрем: „Црвено-црните“ по трет пат оваа сезона го почуствува теренот во Веспрем! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ракометарите на Вардар денес пристигнаа во Веспрем и веќе ја почуствуваа Арената каде утре ќе го одиграат четвртото полуфинале во СЕХА лигата. Вардар во Унгарија пристигна без Дибиров, Брумен и Абутовиќ како актуелни бранители на титулата во регионалната лига.

[Best_Wordpress_Gallery id=”60″ gal_title=”SEHA Final 4 VARDAR TRENING (Veszprem Arena)”]

ФОТО: ФИЛИП ВИРАНОВСКИ

Забрането превземање на фотографии без одобрение од Редакцијата