Бошковски за 24Ракомет ТВ: Предизвик е да се работи во една од најсилните лиги во Европа! (ВИДЕО)

Македонскиот стратег Андон Бошковски  вчера го одигра првиот официјален натпревар оваа сезона. Неговата екипа Роман ги одмери силите со актуелниот освојувач на Лигата на Шампионите – ЦСМ Букурешт во рамките на романскиот Суперкуп.

Во изјавата за 24Ракомет ТВ, Бошковски говори за сериозниот предизвик пред кој се наоѓа неговата екипа сезонава, очекувањата од новата средина и настапот во ЕХФ Купот…