Борко Ристовски за 24ракомет ТВ: Одигравме одлично, одиме на победа на секој нареден натпревар

Борко Ристовски со 14 интервенции беше еден од најзаслужните ракометари за високата победа на нашиот национален тим против Тунис. За 24ракомет ТВ, репрезентативниот голман ја даде следнава изјава: