Борбено на теренот, забавно на трибините: Експертите не се исплашија од македонската фаланга (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Македонската публика немала прилика да види поголеми ракометни ѕвезди на теренот во „Борис Трајковски“. „Експертите“ како што ги нарекуваат медиумите низ светот беа вистински магнет за ракометните сладокусци, за младите и надежни кадетски репрезентативки, за бројни ракометни експерти. Иако сите навиваа за македонската репрезентација, никој не остана рамнодушен на храбрите влезови на Карабатиќ, одличните рефлекси на ветеранот Омејер и виртуозните удари на искусните Џоли и Гигу…

[Best_Wordpress_Gallery id=”93″ gal_title=”Makedonija-Francija (OKOLU TEREN PUBLIKA)”]

ФОТО: ФИЛИП ВИРАНОВСКИ