Бомбата на Пенезиќ во најубавите пет погодоци на 3.коло (ВИДЕО)

Ракометарките на Вардар со високи 37-25 го декласираа шведски Савехоф и се искачија на третото место во групата 2 во рамките на главната рунда од ЕХФ Велукс Лигата на шампионките. Стандардно една од најдобрите на теренот беше хрватската ракометарка, Андреа Пенезиќ чија бомба од десетина метри беше прогласена за еден од најдобрите пет погодоци на 3.коло. Фантастичниот погодок на Пенезиќ погледнете го на видеото подоле.