Блесна редизајнираниот автобус на вардарци (ФОТО)

Ракометарите на актуелниот европски ракометен првак Варар во новата сезона ќе се возат со редизајниран автобус.

Двете ѕвездички кои ги симболизираат двете титули веќе ги има на клупскиот абтобус.

Црвено-црните се пофалија со новиот дизајн на клупскиот автобус на социјалните мрежи.