Барса го претстави засилувањето: Палмарсон позираше со дресот број 34 (ВИДЕО)

После официјализирањето на договорот со новиот тим, Арон Палмарсон е веќе претставен од страна на Барселона и веќе го очекува својот прв настап. Тој ја одржа првата прес конференција, а на истата беше и фотографиран со дресот со број 34.

Палмарсон доаѓа како засилување за позицијата среден бек и тоа осум месеци предвреме бидејќи имаше договор со Каталонците од јуни следната година.

RP presentació jugador Barça Lassa (handbol) Pálmarsson 17/18 …

🎥 La presentació d'Aron Pálmarsson com a nou jugador del Barça Lassa: "Era el meu somni des que tenia 15 anys" 👉 http://ow.ly/58Eh30ge98e 🔵🔴🎥 La presentació de Aron Pálmarsson como jugador del Barça Lassa: "Era mi sueño desde que tenía 15 años" 👉 http://ow.ly/58Lt30ge9fH 🔵🔴

Публикувахте от FC Barcelona Handbol в Понеделник, 30 октомври 2017 г.