Бабиќ: Можеби како никогаш досега сакам да победиме!

Новиот селектор на репрезентацијата на Хрватска и тренер на екипата на Мешков Брест, Желко Бабиќ ги повтори своите ставови од вчерашната прес-конференција, а ракометарот на репрезентцијата Иван најави нов ракометен спектакл утре.

FLP_5059Иван Карачиќ, ракометар на Мешков Брест:
Честитам на Вардар за пласманот во 1/4 финалето од ЛШ. Што се однесува до утрешниот натпревар верувам дека ќе биде одличен спектакл како и сите досегашни наши средби. Тактичкиот и физичкиот дел ќе бидат пресудни за победникот на овој натпреавар. Нека победи подобрата екипа.

FLP_5055Желко Бабиќ, тренер на екипата на Мешков Брест:
Ја почитувам екипата на Вардар и тренерот Раул. Верувам дека ќе биде добар натпревар, тактички ќе бидеме добро подготвени и верувам дека мојата екипа ќе биде на високо ниво. Можеби како никогаш досега сакам да победиме.