Аџиќ ексклузивно за 24Ракомет ТВ: Не е важно против кој, важно е да играме во финале (Видео)

На неполн час пред почетокот на првиот полуфинален дуел помеѓу Црна Гора и Шпанија, селекторот на актуелниот Европски Првак, Драган Аџиќ за 24Ракомет го анализираше досега постигнатото, но и полуфиналниот дуел против Шпанија. Краткото интервју можете да го поглeднете на видеото подолу.