Ања Алтхаус за 24ракомет ТВ: Со нетрпение ја чекам средбата со навивачите (ВИДЕО)

На последниот тренинг пред квалификацискиот меч меѓу Македонија и Германија, новата аквизиција на ЖРК „Вардар“ СЦБТ, германската репрезентативка Ања Алтхаус за 24ракомет ТВ говори за својата нова дестинација: