Атракција на српското крило против Бешикташ: „Пируета а ла Илиќ“ (ВИДЕО)

Металург загуби од Бешикташ со 27:31 во втората рунда од најелитното европско клупско натпреварување, Лигата на шампионите, но најатрактивниот потег на средбата го имаше ракометар во сино-белиот дрес. Вања Илиќ со пируета во 48 минута го израмни резултатот на 23:23. Погледнете….