Арсиќ за 24Ракомет ТВ: Немаме што да изгубиме, можеме да ја добиеме Ла Риоха! (ВИДЕО)

Еден од јунаците на победата на Металург над Татран Прешов со 26:20, покрај голгетерот Талески, беше и голманот Дарко Арсиќ, кој собра вкупно 15 интервенции. Српскиот репрезентативец беше задоволен по триумфот, но и дека неговиот тим сезонава нема среќа со повредените играчи. Во продолжение погледнете ја целосната изјава на Арсиќ за 24Ракомет ТВ….