Арената Веспрем со последните подготовки пред почетокот на СЕХА завршницата!(ФОТО)

Останува уште еден ден пред почетокот на Фајнл Фор турнирот во регионалната лига. Сите официјални лица од организацијата ги завршуваат последните работни обврски пред почетокот на турнирот. Утре во Веспрем, екипите на Мешков и Нексе односно Загреб и Татран ќе одлучат кој всушност ќе се натпреварува во полуфиналните дуели Фајнл Фор турнирот каде веќе чекаат ракометните гиганти Вардар и домаќинот Веспрем. Полуфиналните дуели се закажани за петок, додека финалето е во недела од 18:00.

Како изгледа Веспрем Арената пред почетокот на натпреварувањето можете да погледнете во галеријата подолу.

ФОТО: Филип Вирановски
ФОТО: Филип Вирановски
ФОТО: Филип Вирановски
ФОТО: Филип Вирановски
FLP_3769-2
ФОТО: Филип Вирановски
FLP_3771-2
ФОТО: Филип Вирановски
FLP_3777-2
ФОТО: Филип Вирановски
FLP_3795-2
ФОТО: Филип Вирановски

 

FLP_3803-2
ФОТО: Филип Вирановски
FLP_3797-2
ФОТО: Филип Вирановски

 

FLP_3790-2
ФОТО: Филип Вирановски

 

 


ФОТОРЕПРОТЕР: ФИЛИП ВИРАНОВСКИ
Забрането превземање на фотографии без одобрение од Редакцијата